کانکس و کاربرد آن

سوییت مسکونی

کانکس و کاربرد آن:

در سالیان اخیر با توجه به توسعه صنعت در کشور و نفوذ استقرار صنعت گران در مناطقی که کمترین امکانات رفاهی جهت اسکان موقت برقرار نیست باعث شد فکر ایجاد اتاقک به صورت پیش ساخته  یا کانکس باعث تولید انواع کانکس با کاربری اداری و دفتری و کارگاهی وکارگری با انواع امکانات جانبی از قبیل: سرویس بهداشتی حمام و … شد که کم کم توانست با توجه به پیشترفت و گسترش این صنعت برخی به فکر تولید سالن اجتماعات ساخت کانکس با طرح ویلایی ساخت کانکس برای کمپ بیمارستانی و اورژانس و ایجاد بیمارستان صحرایی واستفاده از کانکس در تهیه و توزیع میوه و تره بار وتولید انواع کانکس متحرک و کاروان ها و… گردید.

نمای داخلی کانکس مدیریتی

نمای داخلی کانکس مدیریتی

نحوه ساخت کانکس

در کانکس باتوجه به اینکه چه کاربری برای آن در نظر است از نظر جنس مواد مورد استفاده در ساخت کانکس آن در بدنه شاسی و عایق بندی وکفپوش دیوارپوش و درب پنجره ونوع و ضخامت ورق گالوانیزه و…متفاوت است.

قالبا جنس دیواره کانکس اعم از کانکس اداری و کارگاهی و نگهبانی و … دارای یک لایه ورق گالوانیزه با رنگ الکترواستاتیک یا کوره ای ، یک یا چند لایه عایق که عمدتا از پلی استایرن و پلی اتیلن می باشد و دیوارپوش داخلی از جنسMDF یا PVC یا HDF (High Density Fiberboard) می باشد.

در کف کانکس نیز بسته به نوع کاربری و میزان استحکام کانکس از تیر آهن 16 و 14 و یا پروفیل 80*40 استفاده می شود و یک لایه تخته چند لایی ضد آب کوریندو و یا LDF مصنوعی فرآوری شده استفاده می شود.

جنس بدنه و استراکچر کانکس قالبا از پروفیل 40*40 هم وزن نیستند و در چندین گرید مختلف تولید می شوند.

کانکس مدیریتی

کانکس مدیریتی ویژه

ساندویچ پنل

در تولید کانکس در ساخت برخی از کانکس از اصطلاح ساندویچ پنل استفاده می شود که فرق عمده ی آن با نحوه ی ساخت انواع دیگر کانکس در قبل اشاره گردید. از لحاظ نوع عایق بندی آن است که در حالت ساندویچ پنل از عایق پلی یورتان تزریقی استفاده می شود وتقریبا در بقیه مراحل ساخت کانکس با انواع دیگر کانکس مشابه اند.

به دلیل اینکه این نوع از عایق بندی از لحاظ بهداشتی مورد تائید نیست در تهران کانکس بهتر دانستیم از این نوع عایق در تولیدات کانکس استفاده نشود و در عایق بندی باتوجه به مراحل ذکر شده از پلی استایرن و پلی اتیلن فشرده و نیمه فشرده استفاده گردد.

بنا به درخواست و کاربری کانکس اداری – کارگاهی – نگهبانی و … و شرایط آب و هوایی منطقه مورد استفاده ی کانکس می توان از2 الی 3 لایه عایق در کانکس استفاده کرد.

در برخی از انواع کانکس از پشم شیشه نیز استفاده می شود که استفاده از آن هم به دلایل بهداشتی توصیه نمی شود.

کانکس مسکونی ویلایی

کانکس مسکونی ویلایی

درب و پنجره

درب و پنجره کانکس از UPVC و یا آلومینیوم می باشد که در سایز استاندارد و غیر استاندارد موجود می باشد.

در حالت استاندارد برای کانکس 15 متر به پایین 1 پنجره و برای 15متر به بالا 2 یاچند پنجره یا درب درنظر گرفته می شود

کانکس های مدیریتی تهران کانکس

فروش کانکس مدیریتی با قیمت مناسب در ابعاد گوناگون و با امکانات مختلف و کیفیت بی نظیر

کانکس سفارشی:

در انواع کانکس بنا به نوع کاربرد و مورد استفاده اعم از کارگاهی اداری و دفتری و نگهبانی می توان بنا به درخواست و سفارش از طرف خریدار نوع عایق بندی و تعداد لایه عایق بندی و تعداد درب و پنجره و نوع شیشه به کار رفته در آنها دو جداره یو پی وی سی و یا معمولی ، شاسی کانکس نوع کف پوش کانکس و ایجاد پارتیشن برای اتاق بندی داخل کانکس و یا آشپزخانه  و یا سرویس بهداشتی و حمام در داخل کانکس ساخت.

سوییت مسکونی

سوییت مسکونی

کانکس خاص:

تهران کانکس با توجه به تجربه و کادر مجرب در طراحی وساخت در تولیدات پیش ساخته اعم از کانکس ویلا و سوئیت پیش ساخته توانسته نظر مشتریانی که نوعی خاص از کانکس و سازه پیش ساخته را در نظر دارند تامین کند که از این جمله می توان به گلخانه اتاق حیوانات و کانکس فروشگاهی اتاق فرمان کانکس  دریایی کانکس کشت طبقاتی کانکس سرایداری کانکس مترو کانکس پلیس و کانکس دوچرخه و … می توان نام برد.

سوییت مسکونی

سوییت مسکونی

کانکس ارزان.کارکرده و دست دوم

قیمت تمام شده کانکس را می توان با کم کردن عایق بندی و استفاده از پروفیل سبک تر و دیوارپوش از جنس ام دی اف وکف پوش از جنس مشمع طرح دار و…کمتر کرد اماباتوجه به اینکه پیمانکاران می‌خواهند از کانکس در مناطق و پروژه دیگر استفاده کنند بهتر است در انتخاب نوع کانکس ومتریال مصرفی در آن دقت کنند که بتوانند پس از انجام یک پروژه آن را به عنوان دست دوم بفروشند و یا در پروژه بعدی استفاده کنند.

گاهی اوقات باتوجه به تمیزی و جنس کانکس می توان بعد از استفاده کانکس را به قیمت کارکرده فروخت ولی چون عمدتا کانکس کارکرده خواهان کمتر دارند تهران کانکس بر آن شد که در کارگاه  با تغییر در متریال ساخت کانکس قیمت یک سری از کانکس را به حداقل برساند که قابل رقابت با کانکس دست دوم می باشد.